اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه
تشکیل جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطردر زندان مراغه

جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اداره زندان مراغه با حضور رئیس زندان و مسئولین واحد ها تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی  زندان مراغه، صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه  با اشاره به این که  برنامه های ستادکاهش آسیب  رفتارهای پرخطرجزء برنامه های اصلی سازمان است بیان نمود: عمل به  برنامه ستاد کاهش موجب تحقق سایر برنامه ها نیز می گردد.

در ادامه جلسه موسوی تبار دبیر جلسه گزارشی از فعالیت های واحدهای مختلف و نقاط قوت و قابل تقویت واحدها را ارائه نمود وپس ازآن اکبریان معاون زندان تک تک برنامه های ستاد کاهش را بررسی و در ادامه نیز واحدهای مختلف گزارشی از اقدامات خود را بیان نمودند.

در این جلسه تصمیماتی در خصوص برپایی باشکوه سومین المپیاد ورزشی و همچنین جشن پاکی برای مددجویان ترک اعتیاد اتخاذ گردید.

لینک ثابت
درباره : اخبار , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 175
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5

تشکیل جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندان مراغه

ستاد کاهش آسیب  رفتارهای پرخطر زندان مراغه جهت بررسی برنامه های انجام گرفته توسط واحدهای و کمیته های مختلف در سه ماه نخست سال جاری ، تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی اداره زندان مراغه، قربان صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه با اشاره به سرفصل برنامه های ستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر، اهمیت برنامه های فرهنگی و تربیتی را در ستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر ویژه توصیف نمود و پررنگ تر شدن برنامه های فرهنگی در ادامه سال تاکید کرد.

موسوی تبار، دبیرستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر زندان مراغه نیز در این جلسه ضمن بررسی عملکرد واحدها وکمیته های  مختلف، برنامه های مهم پیش رو برای اجرا در سه ماهه دوم سال را تشریح نمود.

در این جلسه سایر اعضا نیز نظرات و دیدگاه های خود را در زمینه برنامه های اجرایی ستاد بیان نموده و به تشریح عملکرد خود پرداختند.

ستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر زندان مراغه در ۱۴ سرفصل و در ۸۵ برنامه از جمله در حوزه های مختلف فرهنگی و تربیتی با ۳۲برنامه، بهداشت و درمان ۱۰ برنامه، اقدامات تامینی ۶برنامه، قضایی و اجرای احکام ۶ برنامه ، اشتغال و حرفه آموزی ۹ برنامه، آموزش وپژوهش ۳برنامه، اطلاع رسانی و روابط عمومی۳برنامه، عمرانی و فنی ۷برنامه، برنامه های عملیاتی و اجرایی خود را انجام می دهد و در پیشبرد برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان انجام وظیفه می نماید.

 

لینک خبر در سایت اداره کل زندان های آذربایجان شرقی

لینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 163
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سید مرتضی موسوی تبار , ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر , زندان مراغه ,
گزارش یک شب متفاوت در زندان مراغه

به گزارش روابط عمومی زندان مراغه :در یکی از آخرین شب های ماه پرخیر برکت رمضان، زندان مراغه شاهد وقوع یک اتفاق متفاوت و کم نظیر بود که در ادامه گزارش آن را می خوانید.

در شب رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلام ایران و بیست و هشتمین روز ماه سراسر خیر و برکت رمضان به همت رئیس پرتلاش اداره زندان مراغه و همراهی پرسنل زندان مراغه و با کمک ۲ نفر از خیرین بزرگ شهرستان مراسم افطاری برگزار شد که در آن مددجویان هم میزبان مراسم بودند و هم میهمان.

در این مراسم افطاری که ۷۰نفر از مددجویانی که به لحاظ عدم تامین وثیقه مناسب امکان بهره مندی از مرخصی های اعطایی را ندارند و مدت مدیدی در زندان در حال تحمل کیفر می باشند از خانواده های خود میزبانی کردند و در کنار آنان ضمن صرف افطار و بهره مندی از مراسم ساعاتی را در کنار خانواده خود اعم از همسر و فرزند، پدر و مادر و برادر و خواهر خود گذراندند.

این شب شاهد خلق تصاویر بی نظیری بود که نگارنده این نوشتار به عنوان مسئول روابط عمومی اداره زندان مراغه بخشی از این تصاویر را ثبت نمودنم که ثبت هر عکس و روان شدن اشک از چشمانمان شبی متفاوت را خلق نمود که به تعبیری شب های قدر پرسنل زندان مراغه را تکمیل نمود.

تصمیم به اجرای این مراسم چند ماه قبل از ماه مبارک رمضان توسط ریاست پرتلاش و خستگی ناپذیر زندان آقای قربان صفیلویی گرفته شده بود اما برپایی متعدد جشن های گلریزان در مراغه و شهرستان های همجوار و سایر برنامه ها اجرای این برنامه را به تاخیر انداخت تا این که در آخرین روز ماه مبارک رمضان توفیق اجرای این برنامه کم نظیر را نصیب اداره زندان مراغه نمود.

از روز قبل از مراسم هرکدام از پرسنل زندان مراغه با دست گرفتن مسئولیت بخشی از مراسم و تامین نیازهای این برنامه زمینه را برای برگزاری مراسم باشکوه را فراهم نمودند و از صبح روز برگزاری مراسم نیز پرسنل زندان با کمک سربازان و مددجویان رای کار سالن جدید احداث شده زندان مراغه را با چیدن میز و صندلی ها و تزیین سفره های افطاری آماده مراسم نمودند به نحوی که رئیس و معاون زندان و سایر مسئولین زندان خود به چیدن بشقاب و لیوان و قاشق و چنگال و سایر مایحتاج سفره اقدام کردند و در نهایت پس از آماده شدن میزها مددجویان به سالن وارد شدند و هر یک از آن ها بر روی یک میز برای قرار گرفتن در کنار خانواده خود نشستند.

پس از ورود کامل مددجویان، واحد فرهنگی و تربیتی زندان با قرائت قرآن مراسم را آغاز نمودند و در همین حین نیز خانواده زندانیان تک به تک وارد سالن شدند و با مشاهده میزبان خود به سمت میز حرکت کردند که در این لحظات دیدن به آغوش کشیدن آن ها گریه را از چشم همه آنان و حاضرین در سالن سرازیر می کرد. دیدن زندانیانی که فرزند خردسال خود را به آغوش می کشیدند و فرزندانی که با شوق و ذوق بر گونه های پدر خود بوسه می زدند خستگی ما کارکنان زندان را از بین می برد و لحظه به لحظه این صحنه های جذاب با حضور همسر و پدر و مادر و سایر اعضای خانواده زندانیان تکرار می شد.

بعد از قرائت قرآن، صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه که به سختی اشک شوق خود را کنترل می نمود به ایراد سخن پرداخت و از آرزوی خود برای برگزاری چنین مراسمی برای همه زندانیان گفت و از کمک دو تن از خیرین بزرگوار شهرستان که در اجرای این برنامه به زندان مساعدت نمودند تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه مراسم، گروه تواشیح مددجویان زندان که آن ها نیز به همراه خانواده خود در این مراسم حضور داشتند به اجرای برنامه پرداختند و اثری را در مدح مولای متقیان علی (ع) ارائه نمودند.

بعد از اجرای تواشیح احدی  از مداحان شهرستانمراغه  برای اجرای برنامه به جایگاه دعوت شد و ایشان نیز که از فضای بسیار معنوی مراسم تاثیرگرفته بود، در مداحی خود از امام موسی کاظم (ع) و دوران زندانی شدن ایشان در زندان خلفای عباسی گفت و فضای معنوی مراسم را دوچندان نمود. هرچند قرار بود ایشان به مناسبت قرار گرفتن در شب رحلت خمینی کبیر از ایشان بگوید ولی فضای حاکم به مراسم تقدیر چنین نمود که از هفتمین امام شیعیان که در سال ها در بند زندان بود و فرزندانش بالاخص امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) که از پدر دور بودند مدیحه سرایی شود.

با پایان مدیحه سرایی ، هنگام  اذان مغرب فرا رسید در این موقع ، یکی از مددجویان زندان با نوای حزین خود ، نوای اذان را سر داد و حاضرین و میهمانان روزه های خود را افطار نمودند.

مراسم با صرف افطاری به پایان نرسید بلکه پس از مراسم افطاری، به همت رئیس  زندان مراغه و واحد فرهنگی و تربیتی،  به همه فرزندان مددجویان حاضر در مراسم جوایزی اعطا گردید و پس از آن نیز دقایقی چند مددجویان با خانواده های خود مشغول صبحت و گفتگو شدند، هرچند به هم زدن جمع صمیمی آنان کار سختی بود ولی به هر حال محدودیت های موجود این امر را گریزناپذیر می کرد و خود مددجویان به این امر واقف بودند لذا کم کم خودشان با خانواده هایشان خداحافظی نمودند و خانواده ها آرام آرام زندان را ترک نمودند و شب شیرین و خاطره انگیز زندان مراغه به پایان رسید.

برای نگارنده و سایر کارکنان زندان مراغه بی شک این شب یکی از ماندگارترین شب های دوران خدمت در زندان خواهد بود و همان گونه که بیان گردید تکمیل کننده شب های قدر بود. زیرا برای کارکنان زندان که همه مراسم های مناسبتی در کنار مددجویان زندان رخ می دهد و شب های قدر نیز در کنار آنان صفای دیگری دارد که در این نوشتار مجال بیان آن نیست اما شب میزبانی از زندانیان و خانواده آنان که اشک شوق را بر گونه ها روان کرده بود، حال ما کارکنان زندان باید همچون شب قدر، این شب را قدر بدانیم و از خدای خود شاکر باشیم که توفیق خدمت به آنان را به ما اعطا نموده است .

آرزوی قلبی همه ما اجابت دعایی است که همه روزه در ماه رمضان می خوانیم بالاخص بندی از آن «اللهم فُکّ کل اسیر» می باشد.

 

تصاویر و خبر در سایت اداره کل زندان های استان آذربایجان شرقی:

http://azarsh-prisons.ir/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%A8-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%BA%D9%87/

لینک ثابت
درباره : اخبار , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 184
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : زندان مراغه , شب متفاوت , افطاری ,
خبر: آغاز دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان مراغه با حضور مدیر کل زندان های استان

سید مرتضی موسوی تبار

مسئول روابط عمومی اداره زندان مراغه

دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان مراغه به همت انجمن حمایت از زندانیان و اداره زندان مراغه، با حضور جمشیدی مدیر کل زندان ها ی استان  ، اشرفی فرمانده یگان حفاظت زندان های استان و رئیس اداره زندان مراغه در تالار همایش های هتل بین المللی بزرگ مراغه آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان مراغه، جمشیدی مدیر کل زندان های  استان در این دوره با اشاره به گستردگی ،پیچیدگی وآثار مخرب  آسیب های اجتماعی در جامعه، آن را دغدغه ی مهم مسئولین کشور دانست که در این راستا مسئولین سازمان زندان ها به این امر و سایر آسیب های پیش روی خانواده زندانیان در سال های اخیر توجه ویژه نموده اند.

مدیر کل زندان های استان، از شروع دوره های مختلف آموزشی مهارت های زندگی برای خانواده زندانیان از سال گذشته در استان آذربایجان شرقی خبر داد که در این راستا تعداد ۵۵۰ نفر از خانواده زندانیان مشتمل بر همسران و فرزندان زندانیان  در طی ۱۲۲ جلسه و بالغ بر ۳۸۸ ساعت  آموزش های لازم را دیده اند و ابراز امیدواری نمود در تداوم این برنامه ها درسال جاری، تعداد بیشتری از خانواده ها  تحت پوشش قرار گیرند.

ایشان با اشاره به فعالیت های مختلف زندان برای زندانیان در داخل زندان ها، هدف اصلی در زندان را اصلاح و بازسازگاری افراد بیان نمود و برنامه های مختلف زندان در حوزه های سلامت، درمان اعتیاد و برنامه های فرهنگی ، کار آفرینی و اشتغال و  … را در این راستا بیان نمود.

مدیر کل زندان های استان با اشاره به این که در طی سال گذشته نزدیک به ۳۵۰۰ نفر از مددجویان با همکاری مرکزآموزش فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن در ۵۰ رشته آموزش دیده اند، اعطای گواهی نامه های مهارت آموزی به آنان را در جهت بهره مندی از امتیازات برای ایجاد اشتغال بعد از آزادی بیان نمود.

ایشان همچنین با اشاره به برنامه های متعدد فرهنگی و تربیتی در زندان های استان، تعداد حافظان قرآن در زندان های استان را ۲۰۰۰ نفر اعلام نمود که بین ۱ جزء تا کل قرآن را حفظ می باشند و در این راستا از جذب ۴۰ نفر روحانی در سطح زندان های استان برای امورات فرهنگی و تربیتی خبر داد.

جمشیدی مدیر کل زندان های استان همچنین در خصوص اشتغال ۱۶۰۰ نفر از مددجویان در کارگاه های قالیبافی، خیاطی، جوشکاری و… در زندان های استان و همچنین از عقد قرارداد با برخی شرکت ها برای اشتغال زندانیان در سطح شهرستان های استان با پرداخت متوسط حقوق ۱میلیون تومان به آنان خبر داد.

مدیر کل زندان ها ی استان با اشاره به مشکلات متعدد پیش روی خانواده زندانیان، با اشاره به حساب خانواده  زندانیان از زندانی جداست ، توجه ویژه سازمان در حمایت از خانواده زندانیان را بیان نمود و از وجود ۱۰انجمن حمایت از زندانیان استان با پوشش دادن ۲۳۰۰ نفر از خانواده زندانیان وهمچنین پوشش ۱۳۰۰ نفر از خانواده زندانیان در کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان آذربایجان شرقی خبر داد و پشتیبانی از ادامه تحصیل فرزندان مددجویان و اعطای سبدکالا و … را از جمله این حمایت ها برشمرد.

ایشان همچنین از اعطای ۳۶۰۰ مورد سبد کالا به خانواده زندانیان، ۱۲۸۲ خدمات فرهنگی، ۴۵۳ مورد معرفی به درمان، کمک به اشتغال ۳۴۴ نفر در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ خبر داد.

عضو هیئت مدیره انجمن های حمایت زندانیان استان، در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه مسئولین زندان ها در کنار خانواده های زندانیان برای کمک به آنان هستند، توصیه هایی را به خانواده زندانیان ارائه نمود.

 

منتشر شده در :

سایت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور

لینک ثابت
درباره : اخبار , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 233
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : مهارت های زندگی , انجمن حمایت از زندانیان مراغه ,

قالب وبلاگ