نخستین شماره فصل نامه تخصصی فقه و حقوق کیفری منتشر شد.

نخستین شماره از دوره اول فصل نامه تخصصی فقه و حقوق کیفری به مدیر مسئولی و سردبیری سید مرتضی موسوی تبار در تابستان۱۳۹۹با ۴مقاله علمی و بخش های تازه های کتاب  ، تازه های مقالات و تازه های قوانین منتشر شد. 

در اولین شماره این فصل نامه که اعضای هیات تحریریه آن جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد مراغه و بناب می باشند،  مقالات « ارتباط میان گذشت و قضا زدایی راهی در جهت رسیدن به عدالت ترمیمی» نوشته حمید آشنا، «نقش مددکار اجتماعی در دادرسی کیفری (با تکیه بر قانون مجازات اسلامی و قانون آیین دادرسی کیفری فعلی)» نوشته مرصاد آذرگون، »بررسی تطبیقی جلوه های دادرسی کیفری منصفانه در قانون آ.د.ک ۱۳۹۲ و قانون آ.د.ک فرانسه نمادین یا عملگرا بودن» نوشته مجتبی نصیری و « پیشگیری اجتماعی از جرم سرقت، با تاکید بر نقش رسانه و فضای سایبر»  نوشته فاطمه امام بخش لک و نسترن ارزانیان منتشر گردیده اند.

فصل نامه تخصصی فقه و حقوق کیفری درحال حاضردر پایگاه جار،مگ ایران و رسانه های ارتباطی نشریه در پیام رسان های داخلی و خارجی قابل دسترسی است و بزودی در پایگاه و نرم افزارهای کتابخوان فیدیبو، طاقچه و کتابراه و نمایه نشریات سیویلیکا و مجلات نور نیز منتشر و در دسترس قرار خواهد گرفت.

لینک ثابت
درباره : اخبار , مدیر مسئول و سردبیر فصل نامه فقه و حقوق کیفری ,
بازدید : 264
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : فقه و حقوق کیفری , فقه , حقوق کیفری ,
نماینده مردم مراغه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه: اولویت بندی دقیق مشکلات و پیگیری براساس اولویت ها سرلوحه برنامه ها

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی در اولین ماه شروع به کار مجلس جدید، نشستی صمیمی با اصحاب رسانه برگزار کرد و به شنیدن نظرات اصحاب رسانه مراغه در خصوص مسائل ملی و منطقه ای نشست.

به گزارش خبرنگار ماهنامه آنایوردم، در این نشست مدیران مسئول، سردبیران و خبرنگاران رسانه های مختلف مراغه به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود در مورد مسائل مختلف پرداختند.

از مهم ترین و پرتاکیدترین مسائل مطرح شده در این جلسه می توان به حفظ ارتباط تنگاتنگ نماینده با اصحاب رسانه، مشکلات اشتغال و بیکاری در کشور و منطقه، پروژه های ناتمام از جمله پروژه آزاد راه مراغه-هشترود و بیمارستان و زندان ، توسعه صنعت گردشگری در شهرستان به لحاظ شرایط  منطقه ای مراغه به جای توسعه صنعتی، بلااثر شدن دستگاه های اجرایی در مراغه، ایجاد پارلمان مراغه و تشکیل اتاق های فکر و کمیته های تخصصی، بهره مندی از چهره های فعال مراغه ای که در نقاط دیگر مشغول سرمایه گذاری هستند، انجام کار ملموس برای فساد زدایی، جذب نخبگان و ایجاد اندیشکده در مراغه، اصالت دادن به بنیان خانواده، ارتقاء سطح عممی ادارات و نهادها، اهتمام ویژه به آموزش عالی شهرستان، توجه ویژه به ترافیک مراغه، ساماندهی رصدخانه مراغه، ملحق شدن روستاهای نزدیک به شهرستان برای افزایش آمار شهرستان و بهره مندی از مزایای آن در استفاده از تسهیلات، جراحی ادارات شهرستان، توجه به پتانسیل ها بالاخص در بخش کشاورزی در مراغه، افزایش تعداد نمایندگان مراغه، احیاء آثار تاریخی و گردشگری، توجه به وحدت در کارها، ایجاد انجمن حمایت زندانیان در عجب شیر، تسهیل گری در ادارات و تسهیل گری تحصیل دانش آموزان، ایجاد پژوهشکده علوم اجتماعی یا علوم انسانی برای پیشگیری از حرکت جزیره ای، جذب سرمایه گذاران، استفاده از نیروی جوان و خلاق در شهرستان اشاره کرد.

در این نشست نماینده مردم مراغه نی اظهار داشت: نماینده مردم متعلق به گروه یا حزب خاصی نیست و نماینده همه مردم است و باید به فکر استفاده از تمامی ظرفیت ها باشد.

ایشان همچنین گفت: به جای صرف انرژی برای خنثی‌سازی همدیگر از آن برای توسعه و رشد منطقه استفاده کنیم.

وی افزود: در انتخابات به هیچ کس قولی نداده ام و وامدار عده ای خاص نیستم و برای خدمت به همه مردم آماده ام.

علیزاده با بیان اینکه حوزه های گردشگری، اشتغال و همچنین تکمیل پروژه آزادراه مراغه - هشترود در اولویت برنامه هایش قرار دارند گفت: امیدوارم در این موارد قدم های مثبتی برداریم.

وی اضافه کرد: اولویت بندی دقیق مشکلات و پیگیری براساس اولویت ها در امور شهرستانی و کشوری از جمله برنامه هایم است و در این خصوص نظرات و موضوعات مطرح شده از سوی اصحاب رسانه دارای اهمیت بسیاری است.

نماینده مردم در مورد آخرین وضعیت آزادراه مراغه - هشترود نیز گفت: قطعات یک و چهارم این پروژه بیش از یکسال است که تعطیل شده و قطعات ۲ و سه نیز چند ماهی است که متوقف شده و عملاٌ این پروژه خوابیده است.

علیزاده افزود: امسال نیز  در مرحله نخست هیچ بودجه ای به این پروژه تخصیص پیدا نکرده است.

وی گفت: در تلاش هستیم که فعالیت پروژه دوباره از سرگرفته شود تا در سال های آینده با تخصیص بودجه کافی شاهد بهره برداری آن باشیم.

وی همچنین با انتقاد از زندگی تشریفاتی برخی مسوولان، گفت: زیبنده نیست در کشوری که مردم با مشکلات بسیار دست و پنجه نرم می کنند مسوولان به دنبال زندگی لاکچری باشند.

علیزاده گفت: البته قضیه کسانی که دنبال کار اقتصادی هستند و به عنوان سرمایه گذار فعالیت می کنند با زندگی لاکچری مسوولان فرق دارد و باید قدردان آنها باشیم و زمینه را برای فعالیت آن ها فراهم کنیم.

وی با اشاره اینکه در وضعیت خاصی قرار داریم گفت: وضعیت کشور به لحاظ بودجه ای و مالی چندان مناسب نیست و این وضع بسیار نگران کننده است.

وی در خصوص مسوولان بی برنامه خاطرنشان کرد: مسوولی که برنامه و عملکرد خاصی نداشته و دلسوز مردم نباشد قابل تحمل نیست و داشتن برنامه، تعهد کاری، دلسوز و خادم ملت بودن باید ویژگی بارز مسوولان باشد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به لحاظ معیشتی و اشتغال در کشور در مشکل هستیم، گفت: کارهایی انجام شده و منکر آن نیستیم اما این کارها کافی نیست و در حال حاضر وضعیت شهرستان به عنوان دومین شهرستان آذربایجان‌شرقی از نظر اشتغال جوانان قابل قبول نیست.

علیزاده گفت: شیشه سازی به عنوان تنها واحد اشتغالزایی در شهرستان است و این مجموعه به تنهایی پاسخگوی جوانان بیکار شهرستان نیست و باید در این خصوص اقداماتی انجام شود.

وی همچنین به آخرین وضعیت استخدامی آموزشیاران و نیروهای حق‌التدریس نهضت سوادآموزی اشاره کرد و گفت: موضوع استخدام آموزشیاران و نیروهای حق‌التدریس نهضت سوادآموزی در آستانه نتیجه گرفتن است و بزودی خبرهای خوبی را این خصوص برای آن ها خواهیم داشت.

موسوی تبار سردبیر ماهنامه سیاسی و اجتماعی آنایوردوم نیز در این نشست، ضمن تقدیر از بازتاب خوب نماینده مراغه در خصوص عدم احداث یمارستان تامین اجتماعی در جنوب استان، با اشاره به آغاز احداث پروژه زندان جدید در مراغه، برای خارج کردن زندان از داخل شهر بر پیگیری تسریع آن تاکید کرد. همچنین بر پیگیری احداث زندان در شهرستان بناب که در سال های گذشته متوقف گردیده است برای کاهش جمعیت کیفری زندان مراغه و همچنین احداث بازداشتگاه در عجب شیر و ملکان اشاره نمود.

سردبیر ماهنامه آنایوردوم همچنین به قانون تسری فوق العاده خاص کارمندان سازمان پزشکی قانونی کشور و انتقال خون ایران به کارمندان سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور مصوب 19/02/1391 که از آن زمان اجرا نگردیده است و مورد درخواست پرسنل سخت کوش سازمان زندان های کشور است اشاره نمود و خواستار اقدام مقتضی مجلس در  اجرای این قانون گردید.

موسوی تبار همچنین از بلاتکلیفی و عدم نتیجه دادن پروژه های مسکونی و عمرانی در شهرستان از جمله پروژه زمین های دادگستری موسوم به قره برقع، زمین های تعاونی مسکن ادارات متعدد، پروژه 26واحدی بنیاد شهید و ... اشاره نمود که چشم امید بسیاری از مردم به پایان آن ها برای خانه دار شدن است.

 

لینک ثابت
درباره : اخبار , سردبیر ماهنامه آنایوردوم ,
بازدید : 55
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : دکتر علی علیزاده , ماهنامه آنایوردوم , زندان , فوق العاده تسری ,
تشکیل جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطردر زندان مراغه

جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر اداره زندان مراغه با حضور رئیس زندان و مسئولین واحد ها تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی  زندان مراغه، صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه  با اشاره به این که  برنامه های ستادکاهش آسیب  رفتارهای پرخطرجزء برنامه های اصلی سازمان است بیان نمود: عمل به  برنامه ستاد کاهش موجب تحقق سایر برنامه ها نیز می گردد.

در ادامه جلسه موسوی تبار دبیر جلسه گزارشی از فعالیت های واحدهای مختلف و نقاط قوت و قابل تقویت واحدها را ارائه نمود وپس ازآن اکبریان معاون زندان تک تک برنامه های ستاد کاهش را بررسی و در ادامه نیز واحدهای مختلف گزارشی از اقدامات خود را بیان نمودند.

در این جلسه تصمیماتی در خصوص برپایی باشکوه سومین المپیاد ورزشی و همچنین جشن پاکی برای مددجویان ترک اعتیاد اتخاذ گردید.

لینک ثابت
درباره : اخبار , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 187
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5

تشکیل جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندان مراغه

ستاد کاهش آسیب  رفتارهای پرخطر زندان مراغه جهت بررسی برنامه های انجام گرفته توسط واحدهای و کمیته های مختلف در سه ماه نخست سال جاری ، تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی اداره زندان مراغه، قربان صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه با اشاره به سرفصل برنامه های ستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر، اهمیت برنامه های فرهنگی و تربیتی را در ستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر ویژه توصیف نمود و پررنگ تر شدن برنامه های فرهنگی در ادامه سال تاکید کرد.

موسوی تبار، دبیرستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر زندان مراغه نیز در این جلسه ضمن بررسی عملکرد واحدها وکمیته های  مختلف، برنامه های مهم پیش رو برای اجرا در سه ماهه دوم سال را تشریح نمود.

در این جلسه سایر اعضا نیز نظرات و دیدگاه های خود را در زمینه برنامه های اجرایی ستاد بیان نموده و به تشریح عملکرد خود پرداختند.

ستاد کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر زندان مراغه در ۱۴ سرفصل و در ۸۵ برنامه از جمله در حوزه های مختلف فرهنگی و تربیتی با ۳۲برنامه، بهداشت و درمان ۱۰ برنامه، اقدامات تامینی ۶برنامه، قضایی و اجرای احکام ۶ برنامه ، اشتغال و حرفه آموزی ۹ برنامه، آموزش وپژوهش ۳برنامه، اطلاع رسانی و روابط عمومی۳برنامه، عمرانی و فنی ۷برنامه، برنامه های عملیاتی و اجرایی خود را انجام می دهد و در پیشبرد برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان انجام وظیفه می نماید.

 

لینک خبر در سایت اداره کل زندان های آذربایجان شرقی

لینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 174
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : سید مرتضی موسوی تبار , ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر , زندان مراغه ,
گزارش یک شب متفاوت در زندان مراغه

به گزارش روابط عمومی زندان مراغه :در یکی از آخرین شب های ماه پرخیر برکت رمضان، زندان مراغه شاهد وقوع یک اتفاق متفاوت و کم نظیر بود که در ادامه گزارش آن را می خوانید.

در شب رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلام ایران و بیست و هشتمین روز ماه سراسر خیر و برکت رمضان به همت رئیس پرتلاش اداره زندان مراغه و همراهی پرسنل زندان مراغه و با کمک ۲ نفر از خیرین بزرگ شهرستان مراسم افطاری برگزار شد که در آن مددجویان هم میزبان مراسم بودند و هم میهمان.

در این مراسم افطاری که ۷۰نفر از مددجویانی که به لحاظ عدم تامین وثیقه مناسب امکان بهره مندی از مرخصی های اعطایی را ندارند و مدت مدیدی در زندان در حال تحمل کیفر می باشند از خانواده های خود میزبانی کردند و در کنار آنان ضمن صرف افطار و بهره مندی از مراسم ساعاتی را در کنار خانواده خود اعم از همسر و فرزند، پدر و مادر و برادر و خواهر خود گذراندند.

این شب شاهد خلق تصاویر بی نظیری بود که نگارنده این نوشتار به عنوان مسئول روابط عمومی اداره زندان مراغه بخشی از این تصاویر را ثبت نمودنم که ثبت هر عکس و روان شدن اشک از چشمانمان شبی متفاوت را خلق نمود که به تعبیری شب های قدر پرسنل زندان مراغه را تکمیل نمود.

تصمیم به اجرای این مراسم چند ماه قبل از ماه مبارک رمضان توسط ریاست پرتلاش و خستگی ناپذیر زندان آقای قربان صفیلویی گرفته شده بود اما برپایی متعدد جشن های گلریزان در مراغه و شهرستان های همجوار و سایر برنامه ها اجرای این برنامه را به تاخیر انداخت تا این که در آخرین روز ماه مبارک رمضان توفیق اجرای این برنامه کم نظیر را نصیب اداره زندان مراغه نمود.

از روز قبل از مراسم هرکدام از پرسنل زندان مراغه با دست گرفتن مسئولیت بخشی از مراسم و تامین نیازهای این برنامه زمینه را برای برگزاری مراسم باشکوه را فراهم نمودند و از صبح روز برگزاری مراسم نیز پرسنل زندان با کمک سربازان و مددجویان رای کار سالن جدید احداث شده زندان مراغه را با چیدن میز و صندلی ها و تزیین سفره های افطاری آماده مراسم نمودند به نحوی که رئیس و معاون زندان و سایر مسئولین زندان خود به چیدن بشقاب و لیوان و قاشق و چنگال و سایر مایحتاج سفره اقدام کردند و در نهایت پس از آماده شدن میزها مددجویان به سالن وارد شدند و هر یک از آن ها بر روی یک میز برای قرار گرفتن در کنار خانواده خود نشستند.

پس از ورود کامل مددجویان، واحد فرهنگی و تربیتی زندان با قرائت قرآن مراسم را آغاز نمودند و در همین حین نیز خانواده زندانیان تک به تک وارد سالن شدند و با مشاهده میزبان خود به سمت میز حرکت کردند که در این لحظات دیدن به آغوش کشیدن آن ها گریه را از چشم همه آنان و حاضرین در سالن سرازیر می کرد. دیدن زندانیانی که فرزند خردسال خود را به آغوش می کشیدند و فرزندانی که با شوق و ذوق بر گونه های پدر خود بوسه می زدند خستگی ما کارکنان زندان را از بین می برد و لحظه به لحظه این صحنه های جذاب با حضور همسر و پدر و مادر و سایر اعضای خانواده زندانیان تکرار می شد.

بعد از قرائت قرآن، صفیلوئی رئیس اداره زندان مراغه که به سختی اشک شوق خود را کنترل می نمود به ایراد سخن پرداخت و از آرزوی خود برای برگزاری چنین مراسمی برای همه زندانیان گفت و از کمک دو تن از خیرین بزرگوار شهرستان که در اجرای این برنامه به زندان مساعدت نمودند تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه مراسم، گروه تواشیح مددجویان زندان که آن ها نیز به همراه خانواده خود در این مراسم حضور داشتند به اجرای برنامه پرداختند و اثری را در مدح مولای متقیان علی (ع) ارائه نمودند.

بعد از اجرای تواشیح احدی  از مداحان شهرستانمراغه  برای اجرای برنامه به جایگاه دعوت شد و ایشان نیز که از فضای بسیار معنوی مراسم تاثیرگرفته بود، در مداحی خود از امام موسی کاظم (ع) و دوران زندانی شدن ایشان در زندان خلفای عباسی گفت و فضای معنوی مراسم را دوچندان نمود. هرچند قرار بود ایشان به مناسبت قرار گرفتن در شب رحلت خمینی کبیر از ایشان بگوید ولی فضای حاکم به مراسم تقدیر چنین نمود که از هفتمین امام شیعیان که در سال ها در بند زندان بود و فرزندانش بالاخص امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) که از پدر دور بودند مدیحه سرایی شود.

با پایان مدیحه سرایی ، هنگام  اذان مغرب فرا رسید در این موقع ، یکی از مددجویان زندان با نوای حزین خود ، نوای اذان را سر داد و حاضرین و میهمانان روزه های خود را افطار نمودند.

مراسم با صرف افطاری به پایان نرسید بلکه پس از مراسم افطاری، به همت رئیس  زندان مراغه و واحد فرهنگی و تربیتی،  به همه فرزندان مددجویان حاضر در مراسم جوایزی اعطا گردید و پس از آن نیز دقایقی چند مددجویان با خانواده های خود مشغول صبحت و گفتگو شدند، هرچند به هم زدن جمع صمیمی آنان کار سختی بود ولی به هر حال محدودیت های موجود این امر را گریزناپذیر می کرد و خود مددجویان به این امر واقف بودند لذا کم کم خودشان با خانواده هایشان خداحافظی نمودند و خانواده ها آرام آرام زندان را ترک نمودند و شب شیرین و خاطره انگیز زندان مراغه به پایان رسید.

برای نگارنده و سایر کارکنان زندان مراغه بی شک این شب یکی از ماندگارترین شب های دوران خدمت در زندان خواهد بود و همان گونه که بیان گردید تکمیل کننده شب های قدر بود. زیرا برای کارکنان زندان که همه مراسم های مناسبتی در کنار مددجویان زندان رخ می دهد و شب های قدر نیز در کنار آنان صفای دیگری دارد که در این نوشتار مجال بیان آن نیست اما شب میزبانی از زندانیان و خانواده آنان که اشک شوق را بر گونه ها روان کرده بود، حال ما کارکنان زندان باید همچون شب قدر، این شب را قدر بدانیم و از خدای خود شاکر باشیم که توفیق خدمت به آنان را به ما اعطا نموده است .

آرزوی قلبی همه ما اجابت دعایی است که همه روزه در ماه رمضان می خوانیم بالاخص بندی از آن «اللهم فُکّ کل اسیر» می باشد.

 

تصاویر و خبر در سایت اداره کل زندان های استان آذربایجان شرقی:

http://azarsh-prisons.ir/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%A8-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%BA%D9%87/

لینک ثابت
درباره : اخبار , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 189
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : زندان مراغه , شب متفاوت , افطاری ,
پذیرش مقاله نقش امر به معروف و نهی از منکر در پیشگیری از وقوع جرم در اولین دوره همایش ملی مطالعات و پژوهش های علمی علوم انسانی

مقاله نقش امر به معروف و نهی از منکر در پیشگیری از وقوع جرم در اولین دوره همایش ملی مطالعات و پژوهش های علمی علوم انسانی که توسط بنیاد علمی فصل نامه قانون یار و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار گردید پذیرش شد.

متن مقاله بزودی در سایت منتشر خواهد گردد.

لینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها ,
بازدید : 236
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : پیشگیری , پیشگیری از وقوع جرم , امر به معروف , امر به معروف و نهی از منکر , نهی از منکر ,
انتشار یادداشت «عصر جدید؛ عصر رسانه های با برنامه در سایت صافی نیوز
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها ,
بازدید : 217
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

انتشار یادداشت با عنوان«مساله افزایش حقوق کارمندان» در روزنامه سراسری عجب شیر

یادداشت «مساله افزایش حقوق کارمندان» در صفحه 4 روزنامه سراسری عجب شیر امروز چهارشنبه 10 بهمن 97 منتشر گردید.

لینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها ,
بازدید : 266
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : افزایش حقوق , روزنامه عجب شیر , عجب شیر ,
انتشار شماره نخست ماهنامه آنایوردوم

ماهنامه سیاسی و اجتماعی آنایوردوم به جمع نشریات استان آذربایجان شرقی پیوست.
نخستین شماره ماهنامه آنایوردوم به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی دکتروحید نوروز زاده و سردبیری سید مرتضی موسوی تبار منتشر گردید .
در نخستین شماره این نشریه یادداشتی با عنوان" مشکلات اجتماعی را جدی بگیریم" به قلم دکتر نوروزاده و مقاله ای با عنوان" راه های دستیابی به آرامش در زندگی" به قلم سید مرتضی موسوی تبار منتشر شده است.
نشریه آنایوردوم پذیرای مقالات اهالی قلم استان جهت انعکاس در شماره های آینده می باشد.
لینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها ,
بازدید : 243
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : ماهنامه آنایوردوم ,
خبر: آغاز دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان مراغه با حضور مدیر کل زندان های استان

سید مرتضی موسوی تبار

مسئول روابط عمومی اداره زندان مراغه

دوره آموزشی ارتقاء مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده زندانیان مراغه به همت انجمن حمایت از زندانیان و اداره زندان مراغه، با حضور جمشیدی مدیر کل زندان ها ی استان  ، اشرفی فرمانده یگان حفاظت زندان های استان و رئیس اداره زندان مراغه در تالار همایش های هتل بین المللی بزرگ مراغه آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به نقل از روابط عمومی زندان مراغه، جمشیدی مدیر کل زندان های  استان در این دوره با اشاره به گستردگی ،پیچیدگی وآثار مخرب  آسیب های اجتماعی در جامعه، آن را دغدغه ی مهم مسئولین کشور دانست که در این راستا مسئولین سازمان زندان ها به این امر و سایر آسیب های پیش روی خانواده زندانیان در سال های اخیر توجه ویژه نموده اند.

مدیر کل زندان های استان، از شروع دوره های مختلف آموزشی مهارت های زندگی برای خانواده زندانیان از سال گذشته در استان آذربایجان شرقی خبر داد که در این راستا تعداد ۵۵۰ نفر از خانواده زندانیان مشتمل بر همسران و فرزندان زندانیان  در طی ۱۲۲ جلسه و بالغ بر ۳۸۸ ساعت  آموزش های لازم را دیده اند و ابراز امیدواری نمود در تداوم این برنامه ها درسال جاری، تعداد بیشتری از خانواده ها  تحت پوشش قرار گیرند.

ایشان با اشاره به فعالیت های مختلف زندان برای زندانیان در داخل زندان ها، هدف اصلی در زندان را اصلاح و بازسازگاری افراد بیان نمود و برنامه های مختلف زندان در حوزه های سلامت، درمان اعتیاد و برنامه های فرهنگی ، کار آفرینی و اشتغال و  … را در این راستا بیان نمود.

مدیر کل زندان های استان با اشاره به این که در طی سال گذشته نزدیک به ۳۵۰۰ نفر از مددجویان با همکاری مرکزآموزش فنی و حرفه ای، جهاد کشاورزی و صنعت و معدن در ۵۰ رشته آموزش دیده اند، اعطای گواهی نامه های مهارت آموزی به آنان را در جهت بهره مندی از امتیازات برای ایجاد اشتغال بعد از آزادی بیان نمود.

ایشان همچنین با اشاره به برنامه های متعدد فرهنگی و تربیتی در زندان های استان، تعداد حافظان قرآن در زندان های استان را ۲۰۰۰ نفر اعلام نمود که بین ۱ جزء تا کل قرآن را حفظ می باشند و در این راستا از جذب ۴۰ نفر روحانی در سطح زندان های استان برای امورات فرهنگی و تربیتی خبر داد.

جمشیدی مدیر کل زندان های استان همچنین در خصوص اشتغال ۱۶۰۰ نفر از مددجویان در کارگاه های قالیبافی، خیاطی، جوشکاری و… در زندان های استان و همچنین از عقد قرارداد با برخی شرکت ها برای اشتغال زندانیان در سطح شهرستان های استان با پرداخت متوسط حقوق ۱میلیون تومان به آنان خبر داد.

مدیر کل زندان ها ی استان با اشاره به مشکلات متعدد پیش روی خانواده زندانیان، با اشاره به حساب خانواده  زندانیان از زندانی جداست ، توجه ویژه سازمان در حمایت از خانواده زندانیان را بیان نمود و از وجود ۱۰انجمن حمایت از زندانیان استان با پوشش دادن ۲۳۰۰ نفر از خانواده زندانیان وهمچنین پوشش ۱۳۰۰ نفر از خانواده زندانیان در کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان آذربایجان شرقی خبر داد و پشتیبانی از ادامه تحصیل فرزندان مددجویان و اعطای سبدکالا و … را از جمله این حمایت ها برشمرد.

ایشان همچنین از اعطای ۳۶۰۰ مورد سبد کالا به خانواده زندانیان، ۱۲۸۲ خدمات فرهنگی، ۴۵۳ مورد معرفی به درمان، کمک به اشتغال ۳۴۴ نفر در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ خبر داد.

عضو هیئت مدیره انجمن های حمایت زندانیان استان، در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه مسئولین زندان ها در کنار خانواده های زندانیان برای کمک به آنان هستند، توصیه هایی را به خانواده زندانیان ارائه نمود.

 

منتشر شده در :

سایت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور

لینک ثابت
درباره : اخبار , اخبار روابط عمومی اداره زندان مراغه ,
بازدید : 241
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : مهارت های زندگی , انجمن حمایت از زندانیان مراغه ,
انتشار مقاله « اقتصاد مقاومتی؛ ضرورت گذر از حرف به عمل » در روزنامه اطلاعات

مقاله « اقتصاد مقاومتی؛ ضرورت گذر از حرف به عمل » در روزنامه اطلاعات روز سه شنبه 31 فروردین 95 منتشر گردید .

متن کامل در لینک زیر قایل مشاهده است :

مطالعه مقاله در سایت روزنامه اطلاعات

همچنین لینک صفحه 11 روزنامه نیز در زیر قابل دانلود است :

لینک دانلود صفحهلینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها ,
بازدید : 474
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

داوری سومین دوره مسابقات قرآن مددجویان زندان مراغه

سومین دوره مسابقات قرآن مددجویان زندان مراغه و محفل انس با قرآن به همت دالقرآن کریم زندان مراغه همزمان دهه مبارک فجر در زندان مراغه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی  ، جعفر حمیدی رئیس اداره زندان مراغه در آیین افتتاحیه برگزاری این مسابقات در سخنانی با اشاره به آیات سوره مبارک فجر و با تکیه بر کلمات رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت اله خامنه ای ( مدظله ) حماسه دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی را مهم ترین و شیرین ترین خاطره ملت ایران پس از ورود اسلام به ایران بیان نمود و گرامیداشت این ایام را ضروری توصیف نمود .

رئیس اداره زندان مراغه در ادامه با تاکید به حضور پرشور همه در انتخابات پیش رو ، با اعلام این که صندوق های رای مثل سابق در زندان نیز مستقر خواهدذ شد مددجویان را دعوت کرد با حضور پرشور خود در این فرضیه واجب مشارکت کنند و با رای دادن در انتخابات به وظیفه شرعی و ملی خود عمل نمایند .

در ادامه از شرکت کنندگان در مسابقات با حضور داوران آقایان صفری و موسوی تبار از فعالان قرآنی شهرستان و اداره زندان آزمون اخذ گردید و از نفرات برتر با اهدا هدایا تجلیل به عمل آمد و برگزیده های مسابقات جهت شرکت در مسابقات استانی انتخاب گردیدند .

حجت الاسلام راد پور مسئول دارالقرآن کریم زندان مراغه در حاشیه این مسابقات در گفتگو با روابط عمومی با اشاره به این که هم اینک دو تن از مددجویان زندان مراغه حافظ ۱۰ جزء قرآن کریم هستند و مابقی نیز در حفظ ۲ جزء و یک جزء فعالیت می نمایند ، ابراز امیدواری کرد تعداد حافظان قرآن در زندان افزایش یافته و بتوانند از امتیازات عفوو تخفیف در سایه عنایات قرآن استفاده نمایند .

لینک ثابت
درباره : اخبار ,
بازدید : 488
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

چاپ مقاله رسانه چیست در روزنامه سرخاب

مقاله " رسانه چیست ؟ " به قلم اینجانب در صفحه 4 شماره 2295 روزنامه سرخاب مورخ 26 مهر 94 چاپ و منتشر شد .

فایل صفحه 4 روزنامه سرخاب را از لینک زیر داتلود کنید .

 

از اینجا دانلود کنید . 

لینک ثابت
درباره : اخبار , بازتاب فعالیت ها ,
بازدید : 541
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : رسانه ,

قالب وبلاگ